logo vw skoda logo seat VWCV 3D edit 4CM SK VW DasWeltAutoClaim editable 2 lines SC M

  Škoda – Nová ŠKODA KAROQ

  Nová ŠKODA KAROQ je tu. Pozývame Vás na testovaciu jazdu do našich autosalónov Škoda v Humennom, Vranove n.T., Michalovciach, Bardejove a Stropkove.

   

  • Dizajn: moderný, dynamický dizajnový jazyk
  • Motory: štyri nové agregáty, výkonné a úsporné motory TSI a TDI
  • Podvozok: najmodernejšia technika, až päť jazdných režimov, špeciálny režim Offroad
  • Asistenčné systémy: široká ponuka pre vyššiu bezpečnosť a komfort
  • ŠKODA Connect: Infotainment systémy s kapacitnými dotykovými displejmi v sklenenom dizajne, Care Connect pre asistenciu
  • Výbava: Full LED svetlomety, Digital Instrument Panel
  • ŠKODA KAROQ je pokračovaním SUV ofenzívy značky

   

   

  ŠKODA KAROQ je úplne novo vyvinuté, kompaktné SUV. Emocionálny a dynamický dizajn s radom kryštalických prvkov využíva nový dizajnový jazyk vozidiel SUV značky ŠKODA. ŠKODA KAROQ ponúka veľkorysý priestor v interiéri, ako aj veľký batožinový priestor, nové asistenčné systémy, Full LED svetlomety a vôbec prvýkrát vo vozidle značky ŠKODA tiež digitálny prístrojový panel. Na výber je k dispozícii päť motorov s výkonmi od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k), z ktorých štyri sú nové. Systém druhého radu sedadiel VarioFlex alebo Virtuálny pedál, uľahčujúci otvorenie zadného výklopného veka, sú len dve z mnohých premyslených riešení v novom kompaktnom SUV značky ŠKODA.

  Nové tvary, zmenené proporcie a väčšie rozmery karosérie na prvý pohľad prezrádzajú, že ide o úplne nový automobil. ŠKODA KAROQ je SUV s charakterom: emocionálny a dynamický dizajn s radom kryštalických prvkov je poňatý v duchu nového dizajnového jazyka vozidiel SUV značky ŠKODA.

  Dĺžka nového modelu ŠKODA KAROQ je 4 382 mm, šírka 1 841 mm a výška 1 605 mm. Rázvor náprav meria 2 638 mm (pri verzii s pohonom všetkých kolies 2 630 mm). Zväčšené rozmery karosérie sú v prospech cestujúcich. Priestor pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách tvorí 69 mm.

  Batožinový priestor má v päťmiestnom usporiadaní interiéru základný objem 521 l. Pri sklopených zadných sedadlách vzrastie objem pre batožinu na 1630 l. S voliteľne dodávaným systémom zadných sedadiel VarioFlex je základná veľkosť priestoru pre batožinu variabilná a pohybuje sa od 479 do 588 l. Maximálne využiteľný objem batožinového priestoru pri dvojmiestnej konfigurácii a po vybratí sedadiel je 1 810 l.

   

  Špičková konektivita
  Vďaka inovatívnym riešeniam patrí ŠKODA KAROQ v oblasti konektivity na vrchol segmentu. Infotainment vychádza z druhej generácie koncernovej modulárnej infotainment platformy. Ponúka vysoko moderné funkcie a rozhrania a je vybavený kapacitnými dotykovými displejmi. Vrcholné systémy Columbus a Amundsen disponujú funkciou WLAN-hotspot. Pre infotainment Columbus je v ponuke na želanie LTE modul, ktorý umožňuje internetové pripojenie na báze v súčasnosti najrýchlejšieho mobilného štandardu. S ním môžu byť pasažieri pripojení k internetu či posielať e-maily zo svojich telefónov a tabletov.

  Nové mobilné on-line služby ŠKODA Connect zodpovedajú rýchlostnému štandardu LTE a sú rozdelené do dvoch kategórií: Infotainment Online slúžiace pre informácie a navigáciu a služby Care Connect, ktoré pomáhajú pri poruchách a v núdzi. Tlačidlo núdzového volania eCall, ktoré v Európe bude predpísaným štandardom až od roku 2018, bude súčasťou doplnkovej výbavy v rámci služby Care Connect. Ďalšie on-line služby fungujú prostredníctvom aplikácie ŠKODA Connect App. S nimi je možné vozidlo na diaľku kontrolovať, konfigurovať a taktiež nájsť pomocou inteligentného telefónu.

  Inteligentné prepojenie medzi vozidlom a smartfónom dosahuje v modeli KAROQ novú úroveň. Platforma SmartLink so štandardmi Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLinkTM je súčasťou voliteľnej ponuky k základnému infotainment systému Swing. Pre vyššie infotainment systémy je SmartLink súčasťou sériovej výbavy. Phonebox s indukčným nabíjaním pripája inteligentný telefón k anténe vozidla a súčasne ho bezdrôtovo nabíja.

   

  Spoľahliví pomocníci: Asistenčné systémy
  Vo vozidle ŠKODA KAROQ je k dispozícii široká škála asistenčných systémov. K novým komfortným systémom patrí napríklad Park Assist, Lane Assist alebo Traffic Jam Assist. K vyššej úrovni bezpečnosti prispievajú systémy Blind Spot Detect, Front Assist s prediktívnou ochranou chodcov alebo Emergency Assist. ŠKODA KAROQ je pripravená ťahať príves až do hmotnosti 2 t. Pokiaľ je za vozidlom pripojený príves, prevezme pri pomalom cúvaní riadenie asistent pre jazdu s prívesom.

  Pre model ŠKODA KAROQ sú k dispozícii aj ďalšie asistenčné systémy. Udržujú dostatočný odstup pred nasledovanými vozidlami, uľahčujú vodičovi prechádzanie z pruhu do pruhu alebo ho naopak v jazdnom pruhu udržujú, upozorňujú na dôležité dopravné značky a asistujú pri parkovaní.

  Prvýkrát vo vozidle značky ŠKODA bude k dispozícii tzv. Digital Instrument Panel, ktorý vodičovi vozidla ŠKODA KAROQ umožňuje nastaviť niektoré z usporiadaní veľkoplošného displeja na prístrojovom paneli.

  ŠKODA KAROQ ponúka od výbavy Style voliteľne Full LED svetlomety s čírou optikou. V interiéri vytvára zodpovedajúcu svetelnú atmosféru nové LED-ambientné osvetlenie v dekoračných lištách dverí a palubnej dosky, ktoré možno nastaviť v niektorom z desiatich odtieňov.

   

  Silné motory, agilný podvozok
  Nové kompaktné a všestranné SUV má pod kapotou najmodernejšiu techniku. Novinkou v ponuke pohonných jednotiek sú dva zážihové a dva vznetové motory. Motorovú paletu tvorí päť pohonných jednotiek, ktoré majú zdvihové objemy 1,0 l, 1,5 l, 1,6 l, a 2,0 l. Výkonové spektrum siaha od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k). Všetky agregáty sú preplňované turbodúchadlom a majú priame vstrekovanie paliva, systém Start-Stop a rekuperáciu brzdnej energie. Sú mimoriadne úsporné a plnia emisnú normu EU 6. S výnimkou najsilnejšieho naftového motora sú všetky agregáty dodávané buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupňovou prevodovkou DSG. Motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) sa dodáva výhradne s pohonom všetkých kolies a novou sedemstupňovou prevodovkou DSG. Nový motor 1,5 TSI je vybavený systémom Active Cylinder Management Technology, tj. funkciou odpájania dvoch valcov, ktoré v určitých prevádzkových režimoch prispievajú k významnej úspore paliva.

  Tiež podvozok definuje mierku vo svojom segmente a svoje kvality ukazuje aj mimo spevnenej cesty. Od výbavového stupňa Ambition je k dispozícii aj voľba jazdného profilu v režimoch Normal, Sport, Eco, Individual a Snow (vo verzii 4 × 4). Režim Offroad, pri verzii s pohonom všetkých kolies, jazdné vlastnosti mimo spevnenej cesty ďalej zlepšuje.

   

   

  Viac o novej ŠKODE KAROQ zistíte TU

   

  Pozrite sa, ako originálne testovali nový Karoq Lujza Garajová, Evelyn, Junior alebo Šoko na: http://karoqinaq.sk/

   

  ka 00019 ka 00021 ka 00022


  ka 00026ka 00028daidrkcxoaawiuy3 skoda karoq5 skoda karoq

   

   

   

  Pre viac informácií kontaktujte našich predajcov:

  Vranov – 057/44 247 45, 0904 461 575, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Humenné – 057/772 30 32, 0904 311 111, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Michalovce- 056/68 70 222, 0903 565 894, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Bardejov – 054/472 84 56, 0903 470 470, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Stropkov – 054/742 26 50, 0903 745 745, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  .
  Š-AUTOSERVIS © 2017

  Created by Grafitek.sk s.r.o.